Z WIZYTĄ U RODZINY ŻYJĄCEJ NA STEPACH

Jak ludzie żyją na stepach? Chyba nie mogłabym tak mieszkać...

Z WIZYTĄ U RODZINY ŻYJĄCEJ NA STEPACH

Zostaliśmy zaproszeni do rodziny żyjącej na stepach, aby zobaczyć jak się mieszka. Zostaliśmy poczęstowani wyrobami mlecznymi, które są ich codziennym posiłkiem. Wyroby są robione przez nich samych oczywiście. Odwiedziłam tę rodzinę dwukrotnie. Za pierwszym razem owszem wszystkiego spróbowałam - nie smakowało mi. Ale za drugim razem, nawet nie próbowałam się przekonać do tych smaków, zwłaszcza gdy zobaczyłam w jakich warunkach to robią. 

Podarowałam dzieciom wafelki. Oczywiście od razu zaczęli jeść. Moja pierwsza myśl - umyj ręce przed jedzeniem. Ale jak się rozejrzałam, tu  nie było gdzie umyć rąk. Dziewczynka uśmiechnęła się do mnie - Boże, jakie czarne zęby. 
Za pierwszym razem jak tu byłam, wszystko wyglądało całkiem fajnie. Ale zdałam sobie sprawę, że jest to zrobione pod turystów. Poprosiłam zatem, aby pokazano nam jak się doi krowy (udawałam, ze nie wiem, bo w końcu jestem mieszczuchem). Oczywiście pokazano nam to. Wtedy zobaczyłam jak dziewczynka bawi się z krową - normalnie jak z psem, niesamowity widok. Przy okazji zajrzałam do pomieszczeń gdzie toczy się prawdziwe życie...

 

Fotorelacja

 

Read 275 times
Joanna Łabeńska

Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych, przewodnik po Łodzi i województwie, fotograf.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…