Z Irkuka do Ułan-Barot (Mongolia) to dwa dni jazdy pociągiem Transsybir. Po przekroczeniu granicy krajobraz totalnie się zmienił.

Do Ułan Ude jechałam raptem kilka godzin (pół dnia), natomiast do Ułan Bator dwa dni.

Przepiękne drewniane domy...
Miasto położone nad rzeką Angarą...
Mówi się, ze jest to stolica Syberii...

Po trzech dniach w pociągu wysiedliśmy w Irkucku. Zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy do Listwianki nad Bajkał. Listwiana jest typowo turystyczną miejscowością - tak jak u nas Władysławowo, z tym że bardzo malutka i... niewiele jest co robić.

W drodze do Irkucka odwiedziliśmy skansen. Przed 1975 była to duża wieś, a obecnie skansen architektury drewnianej obwodu irkuckiego, filia państwowego muzeum w Irkucku, położony na brzegu Angary 20 km od Bajkału. 

Przepiękne są te stragany - takie kolorowe. Na każdym jest praktycznie to samo. Tu kupiłam wędzoną rybę Omul - jaka pyszna! Ta ryba tylko w Bajkale występuje.

Jednym z polskich zesłańców na Syberię był Jan Czerski, który zakochał się w Bajkale... a ja mu się nie dziwię...

Zwane „syberyjskim morzem” i „błękitnym okiem Syberii”, położone na terytorium Rosji w Republice Buriacji i obwodzie irkuckim.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…